Konkurs plastyczny pt.”Bazyliszek”

Konkurs plastyczny pt.”Bazyliszek”

           W kwietniu 2011 r. w Przedszkolu Samorządowym nr 36 w Białymstoku pojawiły się urocze smoki. W ramach konkursu plastycznego pt. „Bazyliszek mieszka    w każdej sali” dzieci wspólnie z paniami wykonały z surowców wtórnych BAJKOWE SMOKI. W ruch ruszyła wyobraźnia i zgromadzone w salach posegregowane „śmieci”. Celem konkursu było przybliżenie dzieciom legendy o Bazyliszku oraz kształtowanie poczucia odpowiedzialności za porządek w miejscu zabawy i pracy. Jury konkursu wyróżniło prace w 2 kategoriach: smok najbardziej atrakcyjny oraz smok najbardziej ekologiczny. Decyzja nie była łatwa, ponieważ wszystkie przedszkolaki wiedzą już, jak ważna dla środowiska jest segregacja surowców wtórnych i w każdej sali zbierane są: stare gazety, baterie, nakrętki, butelki plastykowe itp. Już teraz widać, że dzieciom nie jest obojętne i zależy im na czystości naszego środowiska. Dlatego wszystkie dzieci otrzymały w nagrodę pamiątkowy dyplom i „słoniki na szczęście”.

"Zielony" – grupa I

"Bazyl" – grupa II

Konkurs Bazyliszek

"Pudeliszek" – grupa III

Konkurs Bazyliszek

"Jacykowy smok" – grupa IV

Konkurs Bazyliszek

"Pani Szeklizyba" – grupa V

Konkurs Bazyliszek

"Laluś" – grupa VI

Komentarze są wyłączone.

Skip to content