XII Kongres Montessori Europa w Bratysławie

XII Kongres Montessori Europa w Bratysławie

W dniach 14.10 – 16.10.2011 uczestniczyłyśmy w XII Kongresie Montessori – Europa w Bratysławie pt: “Montessori today – a scientific approach to education”.

 

Celem kongresu był udział w wykładach prowadzonych przez specjalistów takich jak: prof. dr hab. Winfried Böhm z Niemiec, Nico van Ewijk z Holandii, Eva-Maria Ahlquist ze Szwecji oraz Prof. PhDr. Marta Horňáková, PhD. ze Słowacji oraz hospitowanie i zwiedzanie placówek oświatowych w Bratysławie.

Braliśmy udział w różnorodnych warsztatach oraz dyskusjach prowadzonych przez Ongoing Discussion Groups (Ciągłe Fora Dyskusyjne (ODG nr 1 zajmuje się polityką edukacyjną, ODG nr 2 zajmuje się sprawą kształcenia montessoriańskich nauczycieli, a ODG nr 3 zajmuje się placówkami kształcącymi wg założeń pedagogiki Marii Montessori). Uczestniczyliśmy również w wydarzeniach służących nieformalnym rozmowom kuluarowym oraz integracji uczestników kongresu.

Od lewej: Agnieszka Dzierka, Monika Kondracka, Ewa Gutowska, Dorota Dębowska.

Hospitowałyśmy i zwiedzałyśmy Żłobek, Przedszkole, i Szkołę Montessori

w Bratysławie.

Zajęcia ruchowe w Przedszkolu w Bratysławie

Sala wykładowa Kongresu Montessori

Występy dzieci ze Szkoły Montessori w Bratysławie

Warsztaty z wychowania religijnegoprowadziła Barbara Surma

skala czasu

Warsztaty z geometriiprowadził Kjell Axner

Komentarze są wyłączone.

Skip to content