Święto jabłuszka w grupie VII

Święto jabłuszka w grupie VII

W ramach obchodów Dnia Przedszkolaka pod hasłem „Żyjemy zdrowo i kolorowo”, w naszej grupie zorganizowaliśmy „Jabłuszkowe święto”. Wszystkie dzieci przyszły ubrane w kolory jabłek, dodatkowo wykonały sobie opaskę z tym owocem i przystąpiły do pracy. A było co robić: już od rana obieranie i jabłuszek podgryzanie. Po śniadaniu i zabawie wszyscy w bardzo ważnej sprawie, przy stoliku się zebrali i jabłuszka podziwiali. Potem chcieli zrobić sok, ale najpierw musiała pojąć główka, co to jest sokowirówka? Jak to działa? Jak wiruje? Gdzie wyłącznik się znajduje? I choć uszka zatykali, z wielką chęcią pomagali. Swe jabłuszka podawali, soczek smaczny wyciskali. Degustacja soku odbyła się przy obiedzie. Następnie starsze dzieci pokroiły i przygotowały jabłka do suszenia, które na drugi dzień zjedliśmy ze smakiem.


Komentarze są wyłączone.

Skip to content