Prelekcja pracowników Schroniska dla zwierząt

Prelekcja pracowników Schroniska dla zwierząt

W dniu 19.03.2014r. odwiedziły nas pracownice Schroniska dla Zwierząt w Białymstoku z prelekcją nt. „Co to jest Schronisko? – czyli edukacyjna wizyta Reksa”.

Nasze przedszkolaki zapoznały się z codziennym życiem piesków zamieszkałych w schronisku. Obejrzały na slajdach jak mieszkają szczeniaczki ze swoimi mami w boksach i na wybiegu.

Jak wygląda wizyta w gabinecie lekarza weterynarii (wykonywane badania, ważenie piesków, szczepienie i leczenie). Jakie prace wykonują pracownicy schroniska, pomagający im harcerze i wolontariuszeprzygotowywanie posiłków, mycie misek, sprzątanie boksów i wybiegów.

Bardzo ważna jest pielęgnacja piesków, czyli strzyżenie i szczotkowanie. Aby piesek mógł zostać adoptowany, musi przejść resocjalizację czyli oswajanie z człowiekiem.

W Reksolandzie, czyli placu zabaw dla piesków uczą się one i bawią z piłką,   w basenie, chodzenia na smyczy i wykonywania komend.

Już nie możemy doczekać się odwiedzin w schronisku, aby na „Ścieżce edukacyjnej Reksa” poznać rasy i zwyczaje piesków oraz inne ważne ciekawostki dotyczące codziennego życia i pielęgnacji pupilów.

Komentarze są wyłączone.

Skip to content