Święto przedszkolaków

18 września 2017r. w naszym mieście rozpoczęły się uroczystości związane z obchodami Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka pod hasłem „Przedszkolaki lubią bajki”. Z tej okazji prezydent Białegostoku, Tadeusz Truskolaski spotkał się z przedszkolakami i ich nauczycielami na miejskim stadionie.

W trakcie spotkania nie zabrakło wspólnego odśpiewania Hymnu Przedszkolaka oraz zabaw i gier sportowych. Prezydent przeczytał dzieciom „Balladę o uprzejmym rycerzu”. Odpowiedział także na ciekawe pytania najmłodszych. Dzieci pytały prezydenta m.in. o to jaki sport uprawia, czy umie pływać, co najbardziej lubi w Białymstoku?

W trakcie uroczystości uczestnicy zwiedzili także stadion przy ul. Słonecznej. Była to szansa na obejrzenie miejsc zwyczajowo niedostępnych dla kibiców, np. szatni, w której przebierają się m.in. piłkarze przed treningami czy meczami.