Wycieczka do Straży Pożarnej w Białymstoku – grupa VI

Wycieczka do Straży Pożarnej w Białymstoku – grupa VI

Dnia 11 października 2017 r. dzieci z grupy VI i III udały się wspólnie na wycieczkę do Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku. Dzięki życzliwości panów Strażaków dzieci z grupy VI mogły obejrzeć różne specjalistyczne samochody, quada, łódkę i sprzęt stanowiący wyposażenie jednostki. Dzieci miały możliwość wejścia do wozu strażackiego, przymierzenia hełmu oraz potrzymania węża strażackiego. Najbardziej utkwił dzieciom moment zjeżdżania strażaków z długiej rury oraz dźwięk syreny strażackiej. Z wielkim zaciekawieniem wysłuchały pogadanki o akcjach ratowniczo- gaśniczych oraz zapoznały się z zadaniami realizowanymi przez straż pożarną, sposobami alarmowania oraz zachowania się w przypadku zagrożenia. Dzieci utrwaliły sobie również numer telefonu do Straży Pożarnej – 998 i numer alarmowy – 112.

Niech tak zdobyta wiedza zachowa się jak najdłużej w pamięci przedszkolaków.

To była wspaniała wycieczka! Dziękujemy!!!!

Komentarze są wyłączone.

Skip to content