Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

„Dziecko ma prawo być sobą. Ma prawo do popełniania błędów. Ma prawo do posiadania własnego zdania. Ma prawo do szacunku. Nie ma dzieci – są ludzie.” – Janusz Korczak

20 listopada 2017r. w całej Polsce – już po raz czwarty – będziemy obchodzić Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Święto to zostało ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w 2014 roku na wniosek Rzecznika Praw Dziecka.

W tym dniu w naszym przedszkolu, w poszczególnych grupach również będziemy obchodzić ten szczególny dzień. Dzieci będą miały okazję zdobyć wiedzę i umiejętności związane z ich prawami.

Każdemu dziecku przysługują prawa dziecka, tak jak każdemu dorosłemu przysługują prawa człowieka. Praw tych nikt nie może dziecko pozbawić. Warto podkreślić, że dzieci swoich praw uczą się od dorosłych. W przedszkolu, gdzie prawa dziecka są priorytetem, dba się szczególnie o ich przestrzeganie.

„Dziecko nie mniej, nie ubożej, nie gorzej myśli niż dorośli, ono inaczej myśli. Dziecko myśli uczuciem, nie intelektem. Dlatego tak trudno porozumieć się z nim. Winniśmy mówić do nich krótko i z uczuciem, nie dobierając, ani wyrazów, ani zwrotów – szczerze.” – Janusz Korczak

Komentarze są wyłączone.

Skip to content