„Boskie jest w pszczołach ducha tchnienie”

„Boskie jest w pszczołach ducha tchnienie”

Nasze przedszkole odwiedził niecodzienny gość – mistrz pszczelarstwa pan Aleksander Rębacz z Męciny Małej w Beskidzie Niskim, który przeniósł nasze przedszkolaki w niezwykły świat pszczół. Pan Aleksander jest mistrzem pszczelarstwa. Na temat pszczół
i produkowanego przez nie miodu posiada wiele cennych informacji. Jest właścicielem pasieki o wdzięcznie brzmiącej nazwie „Boża iskierka”. Na spotkanie przywiózł akcesoria pszczelarskie, rekwizyty, ilustracje oraz żywe okazy. Cierpliwie i wyczerpująco mówił o tym, jak wygląda życie w ulu oraz o tym, jaka panuje w nim hierarchia. Przedstawił zdrowotne właściwości miodu, zapoznał dzieci z budową ula, pokazał też specjalną ramkę wyjętą z jego środka i wyjaśnił, w których miejscach rodzą się z jajeczek pszczoły robotnice, a w których  trutnie. Największy zachwyt wywołały żywe pszczoły, które dzieci mogły oglądać z bardzo bliska.

Na zakończenie pan Aleksander podarował każdemu plaster wosku, z którego dzieci tworzyły świece. Ponadto przygotował
dla wszystkich przedszkolaków słodką niespodziankę w postaci słoiczka miodu oraz wręczył certyfikat „Przyjaciela pszczół”.

Komentarze są wyłączone.

Skip to content