100 rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości – wspólne warsztaty grupy VII ze Szkołą Podstawową nr 44 im. Stanisława Moniuszki w Białymstoku

100 rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości – wspólne warsztaty grupy VII ze Szkołą Podstawową nr 44 im. Stanisława Moniuszki w Białymstoku

W dniu 24 października 2018 w ramach współpracy ze Szkołą Podstawową nr 44 im. Stanisława Moniuszki w Białymstoku do naszego przedszkola przyszły z wizytą dzieci z tej szkoły wraz z opiekunami.
Z okazji zbliżającego się święta Dnia Niepodległości uczniowie szkoły przygotowali część artystyczną. Przedszkolaki wysłuchały piosenki w wykonaniu starszych kolegów i koleżanek pt.: ,,Moja ojczyzna” oraz wierszy ,,Twój dom” Wandy Chotomskiej oraz ,,Barwy ojczyste” Czesława Janczarskiego. Ponieważ dzieci z przedszkola również potrafią i lubią śpiewać, więc wszyscy razem śpiewająco wyrecytowali ,,Katechizm małego dziecka”.
Tematyka zajęć opierała się nie tylko na śpiewaniu i recytacji wierszy, ale również na wspólnym wykonaniu kotylionów i pracy plastycznej pt.: ,,Godło Polski”. Dzieci ze szkoły bardzo chętnie służyły pomocą młodszym koleżankom i kolegom
z przedszkola.
Spotkanie przebiegało w miłej i radosnej atmosferze, a na koniec zajęć dzieci wspólnie zagrały w grę edukacyjną, pt.: ,,Polak mały”.

Uwieńczeniem zajęć było wspólne zdjęcie i wymienienie się prezentami, za które bardzo dziękujemy i liczymy na dalszą współpracę.

Komentarze są wyłączone.

Skip to content