,,Pola Nadziei” – sadzimy żonkile

,,Pola Nadziei” – sadzimy żonkile

Pola Nadziei to kampania społeczna mająca na celu rozpowszechnianie idei opieki
oraz bezinteresownej pomocy  w społeczeństwie. Jej znakiem jest żonkil uznawany za międzynarodowy symbol nadziei. Ma on przypominać nam o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki w trudnym okresie odchodzenia z tego świata.

,,Pola Nadziei” to kampania podzielona na dwa etapy: jesienny i wiosenny.
Jesienią wokół różnych instytucji, np. jak w naszym przedszkolu sadzi się cebulki kwiatowe,
z których wiosną powstają żonkilowe pola nadziei. Dzięki wolontariuszom, którzy rozdają potem wyrośnięte żonkile i kwestują na rzecz podopiecznych Domowego Hospicjum dla Dzieci możemy i my dołączyć się do akcji i w ten sposób pomóc nieuleczalnie chorym dzieciom, ich rodzeństwu oraz rodzinom w żałobie.

Dzieci z naszego przedszkola bardzo chętnie uczestniczyły w tej akcji niosąc tym samym nadzieję na powrót do zdrowia dla dzieci z hospicjum.

Jeśli ktoś z Państwa byłby zainteresowany w jakikolwiek sposób również pomóc dzieciom z chorobami nowotworowymi to bardzo dziękujemy w imieniu Fundacji ,,Pomóż im”. Wszelkie dane znajdują się na jednym ze zdjęć.

 

 

 

Komentarze są wyłączone.

Skip to content