Akcja informacyjno – edukacyjna

Akcja informacyjno – edukacyjna

Dzień dobry.
Decyzja o zamknięciu placówek szkolnych i przedszkolnych koresponduje z obostrzeniami prawnymi niwelującymi organizowanie spotkań społecznych. Tym samym uniemożliwia realizację założeń z zakresu profilaktyki społecznej w przewidzianej uprzednio formie. W zaistniałej sytuacji funkcjonariusze Wydziału prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, za pośrednictwem mediów elektronicznych organizują akcję organizacyjno –  edukacyjną skierowaną do dzieci w wieku – 5-9 lat pn. #zostańwdomu
z Dobromisiem. Począwszy od 27 kwietnia 2020 roku, co tydzień w poniedziałkowe popołudnie na stronie podlaskiej Policji zostanie zamieszczona bajka edukacyjna. Jednym z celów jest propagowanie odpowiedzialnych postaw wynikających
z konieczności podporządkowania się dyscyplinie społecznej obowiązującej w czasie pandemii a jednocześnie popularyzowanie bezpiecznych i konstruktywnych sposobów spędzania czasu wolnego w domu. Dzięki akcji możliwe będzie prezentowanie treści dotyczących zagrożeń wynikających z nieostrożnego zachowania się w domu, lesie, nad wodą czy w kontakcie z nieznajomym.

Warunkiem uczestnictwa w inicjatywie jest wykonanie pracy plastycznej, plakatu, gry planszowej kolażu itp. w odniesieniu do bajki edukacyjnej, sfotografowanie pracy a następnie przesłanie jej zdjęcia na adres email: profilaktyka.wprew.kwp.@bk.policja.gov.pl. Wyróżnione prace będą zamieszczane na stronie podlaskiej Policji, zaś autorzy najciekawszych z nich otrzymają nagrody.

W załączeniu przesyłamy regulamin akcji oraz oświadczenie opiekuna.

REGULAMIN AKCJI

ZAŁĄCZNIK – wizerunek

Komentarze są wyłączone.

Skip to content