Nasza praca w domku – grupa V

Nasza praca w domku – grupa V

Rozwój umiejętności artystycznych jest jednym z najbardziej fascynujących i skutecznych sposobów przygotowania młodych ludzi do lepszego startu. Z pewnością aktywność artystyczna promuje między innymi postawy ciekawości wobec świata i kreatywności. Rozwija również wyobraźnię i samoocenę. Zdecydowanie są to kompetencje potrzebne dzieciom do odniesienia sukcesu
i harmonijnego funkcjonowania we współczesnym świecie. Równocześnie, z działaniami artystycznymi nierozerwalnie wiąże się aktywność manualna, która wpływa na rozwój małej motoryki. Ważne by uświadomić sobie, że to właśnie mała motoryka (czyli sprawność dłoni i palców) jest jednym z czynników sukcesu dziecka w szkole. Dzieci zdecydowanie łatwiej się uczą i nie mają kłopotów z pisaniem.

Komentarze są wyłączone.

Skip to content