Dzieci wśród zieleni

Dzieci wśród zieleni

Wśród zieleni ogrodów, dzieci w przedszkolu spędzają miło dzień. Dużo czasu przebywają na świeżym powietrzu i mają okazję obserwować otaczającą zieleń, kwiaty oraz słuchać śpiewu ptaków. Maria Montessori już wiele lat temu odkryła, że obcowanie
z naturą jest niezbędnym elementem optymalnego rozwoju każdego dziecka. Uważała, że kontakt z przyrodą pozwala na bezpośrednie poznawanie zjawisk życiowych, uczy wielu pozytywnych cech – szacunku, miłości, troski, wrażliwości, cierpliwości, empatii, odpowiedzialności oraz umiejętności wykorzystywania wiedzy z zakresu przyrody i oddziaływania na nią w celu zaspakajania swoich potrzeb. HORTITERAPIA – zwana też terapią ogrodniczą lub zieloną terapią, polega na obcowaniu z naturą
i korzystaniu z jej dobroczynnego wpływu. Otaczająca zieleń, kwiaty i natura stymulują wszystkie zmysły.

Ślimak

Ślimak, ślimak, pokaż rogi,
Dam ci sera na pierogi,
Jak nie sera, to kapusty,
Od kapusty będziesz tłusty.

Komentarze są wyłączone.