Zabawy teatralne w grupie VII

Zabawy teatralne w grupie VII

Rozbudzanie w dzieciach zainteresowania teatrem to odkrywanie zarówno uzdolnień jak i pobudzanie do samodzielnej twórczości i działania. Mimo, że dzieci mają rożne temperamenty to zabawy teatralne w przedszkolu wpływają zarówno dobrze na dzieci nieśmiałe jak i te, które potrzebują uwolnić zgromadzoną energię. Poprzez zabawy teatralne dziecko ma możliwość wyrażania własnych emocji, uczenia się relacji społecznych, doskonalenia aparatu mowy jak i małej motoryki.

Przedszkolaki z grupy VII z ogromną radością bawiły się w przedszkolny teatrzyk. Dzieci starsze wystąpiły w roli aktorów, a inne w roli widzów. Zabawa była niesamowita i sprawiła dzieciom przeogromną radość oraz pobudziła wodze wyobraźni inspirując do wymyślania własnych interpretacji znanych bajek i baśni.

Komentarze są wyłączone.

Skip to content