W bibliotece… – grupa V i VI

W bibliotece… – grupa V i VI

Przyłączając się do „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025” nasze przedszkole zaplanowało szereg działań mających na celu promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci. Jednym z tych działań była wycieczka do biblioteki publicznej. Przedszkolaki z grupy V i VI zwiedzały Książnicę Podlaską im. Ł. Górnickiego w Białymstoku – największą bibliotekę
w regionie Polski północno-wschodniej. Miały okazję zobaczyć jak przechowywane są książki oraz w jaki sposób można skorzystać
z księgozbiorów biblioteki. Zwiedziły prawie wszystkie zakamarki biblioteki, niedostępne dla „zwykłych” czytelników. Na zakończenie wycieczki dzieci zobaczyły co się dzieje, gdy ktoś chce zabrać sobie książkę po kryjomu 😉

To było na pewno nie ostatnie spotkanie naszych przedszkolaków w bibliotece. Tymczasem zapraszamy do obejrzenia zdjęć z naszej wycieczki.

Komentarze są wyłączone.

Skip to content