Zimowy spacer do parku – grupa V

Zimowy spacer do parku – grupa V

Korzystając z uroków zimy to dobry czas na spacery do parku. W słoneczne dni chętnie wychodzimy z dziećmi na dwór, aby poczuć smak zimy. Te chwile wykorzystujemy również na ciekawe obserwacje drzew i krzewów okrytych śniegowymi kapturkami, próbujemy rozpoznawać różne ślady na śniegu. Potem te spostrzeżenia wykorzystamy na zajęciach plastycznych. Podczas wyjść z przedszkola dzieci mają możliwość prowadzenia obserwacji zmian zachodzących w przyrodzie zimą. Pamiętamy również o ptakach, mamy zawsze dla nich garść smakołyków. Dokarmianie ptaków oraz uczestniczenie w różnorodnych zabawach ruchowych na świeżym powietrzu to dobry moment do kształtowania u dzieci nawyku przestrzegania i zachowania bezpieczeństwa w czasie zabaw.
Nasze zimowe spacery mają nie tylko walory zdrowotne, ale również i edukacyjne. Zatem zachęcamy wszystkich do rodzinnych zimowych spacerów.

Komentarze są wyłączone.

Skip to content