Wspieramy pszczoły z mamą Marysi – grupa VII

W dniu dzisiejszym odwiedziła nas mama Marysi, która przybliżyła dzieciom wiadomości o  świecie dzikich pszczół i polnych kwiatów. Dzięki temu spotkaniu dzieci zrozumiały dlaczego tak ważne są pszczoły i dlaczego ludzie muszą im pomagać siejąc na przykład łąki kwietne. Przedszkolaki wspólnie z mamą Marysi posiały łąkę kwietną oraz zrobiły domek dla pszczółek.

Mamie Marysi dziękujemy serdecznie za przybycie i poświęcony czas.

„W dniu, w którym umrze ostatnia pszczoła, ludzkości zostaną cztery lata życia”. Tak miał powiedzieć Albert Einstein.
Nie wiadomo, czy autor teorii względności naprawdę wypowiedział te słowa.
Nie wiadomo też, czy od momentu śmierci ostatniej pszczoły nasza cywilizacja przetrwa dokładnie cztery lata.
Za to z pewnością wiadomo, że wymieranie owadów to największa katastrofa, jaką sprowadziliśmy na świat żywy i nas samych.