Wizyta w bibliotece – grupa VIII

Wizyta w bibliotece – grupa VIII

Dnia 20.05.2022 r. dzieci z grupy VIII zostały zaproszone do biblioteki szkolnej Szkoły Podstawowej nr 4
w Białymstoku. Celem wyjścia było rozbudzenie zainteresowań czytelniczych dzieci oraz kształtowanie poczucia szacunku do książek. Podczas spotkania z Panią bibliotekarką i Jej pomocnikami, przedszkolaki dowiedziały się jak można stać się czytelnikiem biblioteki, jak należy się w niej zachowywać oraz poznały na czym polega praca bibliotekarza. Pani bibliotekarka ciekawie opowiadała o bibliotece i zbiorach znajdujących się na półkach. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem przeglądały kolorowe i bogato ilustrowane książki. Ponadto dzieci brały aktywny udział
w wesołych zabawach, a także z zaciekawieniem słuchały opowiadania o przygodach Krówki Matyldy. Nasza wizyta
w bibliotece zakończyła się podróżą wesołym pociągiem między regałami wypożyczalni.

Spotkanie odbyło się w radosnej atmosferze, za co serdecznie dziękujemy. Dla wielu przedszkolaków była to pierwsza wizyta w bibliotece, ale z pewnością nie ostatnia. Zachęcamy rodziców do odwiedzania bibliotek wspólnie z dziećmi
i rodzinnego czytania dzieciom wypożyczonych książek.

Komentarze są wyłączone.

Skip to content