„Najważniejszy okres w życiu to nie czas studiów uniwersyteckich, ale pierwszy okres, od urodzenia do szóstego roku życia. Jest to czas, kiedy formuje się inteligencja człowieka i nie tylko ona, ale całość jego zdolności psychicznych”.

„Dzieło wychowania podzielone jest między osobę dorosłą i otoczenie (…) Oznacza to, że wraz z nauczycielem współistnieje wiele materiałów rozwojowych, które współpracują w kształceniu dziecka (…)

„Nauczyciel musi bardzo dobrze znać materiały i nauczyć się techniki prezentowania materiałów i traktowania dziecka, by skutecznie je prowadzić”

„Nauczyciel musi wytłumaczyć w jaki sposób używać materiałów. Jest on głównym ogniwem łączącym materiały i dziecko”

Maria Montessori; Odkrycie dziecka str 132 i 133

Kadra naszej placówki w roku szkolnym 2023/2024

Dyrektor – mgr Ewa Samulska

Grupa I

Nauczycielki: mgr Agnieszka Dzierka, mgr Edyta Kupińska, Magdalena Koronkiewicz

pracownik obsługowy: Beata Pycz

pomoc nauczyciela: Justyna Chudzińska

Grupa II

Nauczycielki: mgr Ewa Samulska, mgr Sylwia Murawska, mgr Ewa Olszewska

pracownik obsługowy: Joanna Michalska

Grupa III

Nauczycielki: mgr Katarzyna Walczak, mgr Natalia Kochańska, mgr Izabela Zdziech

pracownik obsługowy: Irena Sudoł

Grupa IV

Nauczycielki: mgr Beata Lorenc, mgr Małgorzata Wilczewska, mgr Agnieszka Małyszko

pracownik obsługowy: Iwona Varv

Grupa V

Nauczycielki: mgr Agata Filipczuk, mgr Teresa Markevicius, mgr Zofia Siemieniuk

pracownik obsługowy: Barbara Luczewska

Grupa VI

Nauczycielki: mgr Małgorzata Malinowska, mgr Ewa Borkim, mgr Marta Kozłowska

pracownik obsługowy: Marta Abram

Grupa VII

Nauczycielki: mgr Edyta Chomczyk, mgr Elżbieta Jasińska, mgr Agnieszka Backiel

pracownik obsługowy: Monika Martin

Grupa VIII

Nauczycielki: mgr Justyna Godlewska, mgr Marta Sokół, mgr Małgorzata Grzybowska

pracownik obsługowy: Sylwia Jasińska – Lompart

Zajęcia z języka angielskiego we wszystkich grupach dziecięcych prowadzi mgr Kinga Nesteruk

Placówka, którą zarządzam  specjalizuje się w opiece nad dziećmi na diecie bezglutenowej, bezmlecznej, oraz z zespołem złego wchłaniania. Jest również przedszkolem promującym zdrowy styl życia.
Naszą misją jest wychowywanie dzieci w najlepszy możliwy sposób poprzez wspieranie ich w dążeniu do wiedzy i poznawania otaczającego je świata. Tworzymy nową jakość – jakość opartą na szacunku do dziecka, rozwijaniu samodzielności i wiary we własne siły. Nasza rola to pomagać dziecku w osiąganiu celów samodzielnie. Założenia pedagogiki dr Marii Montessori realizujemy od chwili przyjścia dziecka do przedszkola, w ciągu całego dnia pobytu w placówce – stąd nie ograniczamy się do jednego wybranego zajęcia edukacyjnego. Nie ogranicza się również czasowo realizacji założeń pedagogiki dr Marii Montessori.

Placówka nasza jest rekomendowana przez Polskie Stowarzyszenie Montessori

Ewa Samulska – Dyrektor