„Szkoła pamięta”

„Szkoła pamięta”

Nasze przedszkole włączyło się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”. Celem tej inicjatywy było zorganizowanie działań upamiętniających ważne postaci oraz wydarzenia. Dzieci wybrały się wraz z Paniami pod pomniki upamiętniające takie osoby jak Józef Piłsudski, Św. Jan Paweł II, Ksiądz Popiełuszko, żołnierzy AK Wojska Polskiego. Wykonały prace plastyczne w związku ze zbliżającym się świętem Wszystkich Świętych oraz Zaduszkami. Odbyła się także lekcja ciszy, która była czasem zadumy i refleksji. Dzieci poznały również postać Dr. Ireny Białówny, o której wykonały wspólnie gazetkę. Dzieci z gr. VI mogły zobaczyć gazetę z naszego miasta prawie 100letnią a także prawdziwe, stare szewskie kopyta odkopane na strychu i stare dyplomy białostockiego kolarza. To była piękna akcja, ucząca patriotyzmu i przekazywania historii, wspomnień.

Komentarze są wyłączone.

Skip to content