Wizyta w Straży Pożarnej – grupa VI

Dziecięca radość, entuzjazm i oczy pełne ciekawości – wszystko to było obecne podczas wycieczki przedszkolaków z grupy VI do Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Białymstoku! Dzieci miały okazję poznać bohaterów, którzy codziennie ryzykują swoje życie, aby chronić nasze społeczności.
Po wejściu do budynku zostaliśmy serdecznie przywitani przez tatę Alicji, który na co dzień wykonuje ten trudny i odpowiedzialny zawód. Zostaliśmy oprowadzeni po remizie strażackiej, gdzie zobaczyliśmy różne pojazdy, narzędzia i sprzęty używanie do gaszenia pożarów i nie tylko. Dzieci nie mogły uwierzyć, jakie są rozmiary węża gaśniczego i jak ciężkie mogą być hełmy strażackie (przekonały się o tym na własnych głowach ;)). Najbardziej ekscytującą częścią wizyty były próby gaszenia „pożaru” przez dzieci, oczywiście z pomocą naszego dzielnego strażaka.
Wizyta w straży pożarnej zakończyła się wspaniale. Dzieci wróciły do przedszkola pełne nowych doświadczeń, wiedzy i z wielkim szacunkiem dla strażaków. Była to nie tylko edukacyjna, ale także inspirująca wyprawa, która na długo pozostanie w pamięci naszych przedszkolaków. Dziękujemy szczególnie tacie Alicji za możliwość odwiedzenia jednostki i za to, że wraz z innymi strażakami zrobili z naszej wizyty niezapomniane przeżycie.