„Celiakia da się lubić” – relacja z konferencji

W minioną sobotę (21 września) nasze przedszkole miało zaszczyt uczestniczyć w niezwykłym wydarzeniu – konferencji zorganizowanej przez Polskie Stowarzyszenie Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej. To ważne spotkanie zgromadziło zarówno specjalistów, jak i rodziców oraz edukatorów, by porozmawiać o wyzwaniach związanych z celiakią oraz o znaczeniu diety bezglutenowej, szczególnie w kontekście edukacji najmłodszych.

Nasza placówka miała również przyjemność zaprezentować swoje stoisko z potrawami bezglutenowymi, które cieszyło się dużym zainteresowaniem uczestników. Przygotowane przez nas dania, takie jak koreczki na chlebie gryczanym ze schabem, pomidorem
i ogórkiem małosolnym, muffinki z borówkami, szarlotka na kruchym cieście, mus gruszkowo-porzeczkowy z siemienia lnianego
a także hummus dyniowy na chlebie bezglutenowym i galaretka wiśniowa spotkały się z bardzo pozytywnym odbiorem.
Dzięki temu mogliśmy pokazać, że dieta bezglutenowa może być smaczna, urozmaicona i atrakcyjna dla najmłodszych.

Cieszymy się, że mogliśmy być częścią tak inspirującego wydarzenia i mamy nadzieję, że zdobyta wiedza pomoże nam jeszcze lepiej wspierać nasze przedszkolaki w ich codziennym życiu.