Mama Eryka prezentuje dzieciom swoją książkę – grupa VII

Mama Eryka z grupy VII zaprezentowała dzieciom książkę pt. Kyre i kosmiczne wrota, której jest współautorką.Jest to pierwsza część sagi o energii, programowaniu oraz co najważniejsze pracy zespołowej.

Utwór o przyszłościowych tematach, dostrzeżonych nawet przez samego Billa Gates’a, jako dziedziny bardzo perspektywiczne (związane z biologią, energią i  projektowaniem narzędzi opartych na sztucznej inteligencji).

Kyre, młody chłopiec, za sprawą teleportacji, przenosi się z Ziemi na obcą planetę i staje się kapitanem swojej drużyny. Zespół składa się z psa Bobka (marudy), smoka Egona (doradcy), Hugo (analityka danych), Wita (inżyniera źródeł energii), Klopsika (kucharza). Oczywiście nie jest to książka tylko dla chłopców. Autorki stworzyły także ciekawe i utalentowane postaci dziewczynek: Mika (hakerka – programistka), Wezyra (mikrobiolożka) i królowa Piszpunta (przedsiębiorczyni). Wszyscy oni pracują nad  uruchomieniem kosmicznych wrót do teleportacji, by Kyre mógł wrócić do domu, a mieszkańcy Układu Słonecznego przemieszczać się pomiędzy planetami.

Podczas ich naprawy, bohaterowie odkrywają, że prawdziwa siła tkwi w pracy zespołowej i we wspólnym dążeniu do celu. To historia o przekraczaniu przeszkód dzięki zaufaniu, słuchaniu i wsparciu. Pokazująca, że razem możemy zrobić więcej, żeby odważnie eksperymentować (nawet jak okoliczności nie sprzyjają) oraz by nie bać się porażki, ponieważ na jej podstawie się uczymy i potwierdzamy nasze założenia oraz hipotezy.

Jest to debiut literacki, którego publikacja przewidziana jest na jesień tego roku. Póki co, autorki założyły profil na facebooku
o nazwie: Przygody Kyre i zapraszają serdecznie do świata, gdzie przygoda łączy się z nauką, a fantazja z rzeczywistością
i prawdziwymi możliwościami tworzenia wynalazków.
Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i życzymy dalszych inspiracji oraz sukcesów literackich.