Tak mija październik w grupie VII

Tak mija październik w grupie VII

Tak wyglądał październik w grupie VII:

Tak jak co roku braliśmy udział w kampanii „Ratujmy kasztanowce”.

Bez kasztanowców trudno wyobrazić sobie czas matur, jesień, wyprawy z rodzicami po brązowe kulki. Jednak od wielu lat te drzewa chorują. Akcja „Ratujmy kasztanowce” polega na systematycznym grabieniu i uprzątaniu opadających liści kasztanowców. To ważne, bo właśnie wewnątrz liści tych drzew zimują osłonięte kokonem poczwarki szrotówka kasztanowcowiaczka.. My również przyczyniliśmy się do usuwania opadłych liści, co ma istotne znaczenie dla poprawy kondycji zdrowotnej kasztanowców w naszym mieście poprzez eliminację szkodników. Następnie zapakowane w specjalne worki liście odebrały od nas służby miejskie, które zutylizują liście.

Dzieci z grupy VII dbają nie tylko o kasztanowce, ale w szczególności kształcą nawyki odpowiedniego odżywiania się samemu. Przedszkolaki same przygotowały zdrowe i kolorowe kanapki. Wszystkie dzieci z zaangażowaniem dobierały składniki, aby każda wykonana kanapka wyglądała wyjątkowo. Na stole nie zabrakło wędliny, chleba, pomidorów, ogórków, papryki i innych zdrowych składników. Kanapki nie tylko były smaczne, zdrowe ale i pięknie ozdobione. Pamiętać należy, że najlepiej smakują potrawy  wykonane samodzielnie.  Dlatego dzieci chętnie zjadały swoje kanapki.

Któregoś słonecznego dnia wybraliśmy się też na wycieczkę do „Kasia Love Fotografia”. Wizyta w studiu fotograficznym pani Kasi pozwoliła bliżej poznać dzieciom zawód fotografa. Miały również okazję obejrzeć profesjonalny sprzęt fotograficzny, ubrania i inne różne przedmioty, które pani Kasia używa przy sesji fotograficznej. Oczywiście nie mogło zabraknąć profesjonalnej sesji zdjęciowej
w specjalnie dobranej aranżacji zimowej i bożonarodzeniowej dla naszych milusińskich.

Komentarze są wyłączone.

Skip to content