Wizyta Mamy Adriana w grupie V

Wszędzie gdzie byście się nie udali na jakimkolwiek kontynencie gdzie zamieszkują ludzie tam zawsze usłyszycie muzykę. Od kiedy ludzie istnieją sądzi się że również muzykują, prawdopodobnie na początku używali do muzykowania wyłącznie swojego głosu. Ale bardzo szybko z otaczającego świata zaczęli brać różne rzeczy, które umożliwiały im również muzykowanie. Można sobie z łatwością wyobrazić, że ludzie brali dwa patyki i rytmicznie w nie uderzali by otrzymać melodię. Można sobie wyobrazić, że ludzie używali własnego ciała by tworzyć melodie np. uderzając rytmicznie o uda. Muzyka w życiu ludzi od dawien dawna odgrywała ogromną rolę.

O tym wszystkim opowiedziała w grupie V mama Adriana, która za pomocą instrumentów i śpiewu zaprezentowała dzieciom opowieść o muzyce. Przedszkolaki mogły zobaczyć instrumenty, usłyszeć ich brzmienie oraz na nich zagrać. Mama Adriana zaprosiła dzieci w podróż do świata dźwięków, wyczarowała wspaniałą opowieść muzyczną, malowaną nutami i wyobraźnią każdego przedszkolaka.

Bardzo dziękujemy mamie Adriana za wspaniałe edukacyjne i kreatywne spotkanie.

Dzieci i nauczycielki z Grupy V