Międzynarodowy Dzień Tolerancji w grupie VII

16 listopada 2022 r. dzieci z grupy VII obchodziły ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ Międzynarodowy Dzień Tolerancji. Nawiązując do tematyki zajęć dzieci wysłuchały baśni J. Ch. Andersena „Brzydkie kaczątko”, która niesie ze sobą uniwersalne przesłanie „Inne nie znaczy brzydkie”. W oparciu o jej treść rozmawialiśmy na temat odmienności, pozytywnych
i negatywnych postaci oraz przeżywanych uczuć. Za pomocą mapy myśli ułożyliśmy hasła charakteryzujące „tolerancję”. Dzieci uznały, że wszyscy jesteśmy inni, różnimy się od siebie, jednak nie jest to przeszkodą by się wspólnie dobrze bawić i miło spędzać czas w przedszkolu. Zajęcia o tolerancji miały na celu kształtowanie prawidłowych zachowań i postaw społecznych, poszanowaniu uczuć innych ludzi oraz akceptacji ich odmienności.