Wyjście do Opery i Filharmonii Podlaskiej – grupa I

Wyjście do Opery i Filharmonii Podlaskiej – grupa I

11 stycznia 2023 roku udaliśmy się  do Opery i Filharmonii Podlaskiej – Europejskiego Centrum Sztuki im. Stanisława Moniuszki na audycję muzyczną pt. ”KONOPNICKA W BARWACH MUZYKI… czyli jak brzmiała jesień i zima naszych pradziadków”.

Dzieci miały okazję usłyszeć i obejrzeć, w jaki sposób artyści Opery połączyli muzykę i literaturę dziecięcą. W trakcie trwania spektaklu były piosenki wykonywane na żywo przy akompaniamencie fortepianu, wspólny śpiew uczestników spotkania, gra na instrumentach perkusyjnych oraz zabawy muzyczno – ruchowe. Wszystko oparte było na bogatej i inspirującej twórczości literackiej Marii Konopnickiej.

To dla nas bardzo ważne wyjście podsumowujące projekt  „Maria Konopnicka” realizowany w I semestrze roku szkolnego 2022/2023, w trakcie którego nie tylko przybliżałyśmy dzieciom literaturę znanej pisarki, ale stworzone zostały materiały rozwojowe M. Montessori do pracy własnej. Ponadto dzieci wspólnie z rodzicami  napisali ciąg dalszy naszej grupowej książki, w której znalazły się wiersze i fragmenty utworów Marii Konopnickiej przepięknie ilustrowane przez nasze przedszkolaki. Dziękujemy Rodzicom i Dzieciom, za zaangażowanie i wyjątkowe prace. Mamy nadzieję, że w ten sposób w sercach na długo zostanie twórczość pisarska Marii Konopnickiej.

Komentarze są wyłączone.

Skip to content