Wycieczka Młyn Myśliwiec – grupa V

Wycieczka Młyn Myśliwiec – grupa V

Kraina Krasnoludków
25 maja udaliśmy się na wycieczkę
do bajkowej Krainy Krasnoludków
położonej w Puszczy Knyszyńskiej.

Na miejscu czekało na dzieci mnóstwo atrakcji i przygód. Dzieci zamieniły się w poszukiwaczy skarbu. Przedszkolaki musiały zmierzyć się też z leśnym torem przeszkód. Chociaż nie był on taki prosty do przejścia, maluchy dzielnie dawały sobie radę. Następnie miały okazję pływać tratwą po rzeczce oraz słuchać odgłosów przyrody – kumkania żab i szumu wiatru. Dzieci weszły też na piracki statek, który był zacumowany przy brzegu. Piraci zaprosili dzieci do wspólnej zabawy. W wolnej chwili przedszkolaki oglądały oraz dokarmiały zwierzątka z wiejskiej zagrody: kozy, gęsi, kaczki i króliczki. Wielką atrakcją okazała się przejażdżka po lesie prawdziwym wiejskim wozem. Jednak największe wrażenie wywarła na dzieciach kraina drewnianych krasnali oraz interesująca historia z nimi związana, którą opowiedziała przedszkolakom właścicielka gospodarstwa. Na zakończenie dzieci znów miały czas na swobodną zabawę i harce w lesie. Z radością będziemy wspominać ten dzień pełen zabaw, niezapomnianych wrażeń i przygód na łonie natury.

 

Komentarze są wyłączone.

Skip to content