Jesteśmy w projekcie „Zdrowe dzieci”

Jesteśmy w projekcie „Zdrowe dzieci”

PROJEKT „ZDROWE DZIECI”

 

Nasze przedszkole wzięło udział w projekcie „Zdrowe Dzieci” realizowanym przez Ministerstwo Zdrowia oraz Norway Grants.
Celem projektu jest między innymi propagowanie zdrowego stylu życia wśród dzieci do lat 6 oraz promocja zdrowych nawyków żywieniowych wśród ich rodziców a także wzbogacanie wiedzy nauczycieli i personelu przedszkolnego w tym zakresie.
Dzieci w towarzystwie Detektywa Witaminki miały okazję zapoznać się z aktualną piramidą zdrowia, wykonać pyszne, zdrowe kanapki oraz nauczyły się jak sporządzić orzeźwiającą wodę smakową z wykorzystaniem aromatycznych ziół rosnących w przedszkolnym ogrodzie. Wraz z Detektywem wędrowały po Krainie Ruchu a także poznały podstawowe składniki odżywcze,
które są niezbędne dla ludzkiego organizmu.

Więcej informacji mogą Państwo znaleźć na www.zdrowedzieci.com

 

Dziękujemy wszystkim dzieciom, rodzicom i nauczycielom za udział!

Komentarze są wyłączone.

Skip to content