Spotkanie z pisarką – grupa IV

Spotkanie z pisarką – grupa IV

Dnia 12 grudnia dzieci z naszej grupy uczestniczyły w spotkaniu z pisarką, autorką książek dla dzieci Panią Elżbietą Szymborską. Podczas spotkania pisarka przybliżyła dzieciom swoją twórczość – „Bajeczki nie tylko do poduszeczki”, czytając im swoje wybrane wiersze. W miłej atmosferze przedszkolaki wysłuchały wielu ciekawych wierszy autorki. Pani Elżbieta zaśpiewała też dzieciom autorską kolędę. Pełne emocji spotkanie zakończyło się wręczeniem autorce laurek własnoręcznie wykonanych przez dzieci. Rozwijanie czytelnictwa wśród najmłodszych jest jednym z nadrzędnych celów edukacji przedszkolnej. Dzięki takim spotkaniom zachęcamy dzieci do sięgania po książkę będącą zarówno źródłem wiedzy, jak
i twórczej wyobraźni małego czytelnika.

Komentarze są wyłączone.

Skip to content