Święto Ziemi – grupa VII

Święto Ziemi – grupa VII

<><–>

<><–>><–>
<><–>><–> „ZIEMIA – TO WYSPA ZIELONA” pod takim hasłem obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. Celem akcji była popularyzacja haseł i działań na rzecz ochrony przyrody, uświadomienie dzieciom, że ochrona środowiska jest obowiązkiem każdego człowieka. Na znak przyłączenia się do obchodów dzieci przyszły ubrane na zielono.  W trakcie wspólnych zajęć segregowały odpady poznając znaczenie recyklingu dla ochrony środowiska, wzięły udział w quizie ekologicznym. Po uroczystym ślubowaniu „Małego Ekologa”, dzieci otrzymały odznaki PRZYJACIÓŁ PRZYRODY, po czym zgodnie obiecały dbać o naszą planetę.  Punktem kulminacyjnym Dnia Ziemi było sadzenie drzewek w ogrodzie przedszkolnym, które wcześniej zostały wyhodowane przez naszą grupę z nasion kasztana i żołędzia

 ><–>

 

Komentarze są wyłączone.

Skip to content