„Czyste powietrze wokół nas” – grupa VII

„Czyste powietrze wokół nas” – grupa VII

Zakończyliśmy realizację programu profilaktyki antytytoniowej „Czyste powietrze wokół nas”. W naszej grupie programem zostały objęte 4,5,6-latki, jak również pewne elementy były realizowane także wśród dzieci młodszych.

Głównym celem programu było wykształcenie u dzieci świadomej postawy ochrony własnego zdrowia w sytuacjach, gdy są skazane na bezpośredni kontakt z palącymi.

Dzięki zajęciom dzieci zwiększyły wiedzę dotyczącą szkodliwości dymu, obserwowały podczas wycieczki różne źródła dymu, poszukiwały różnych rodzajów dymu w książkach, zostały zapoznane ze znakiem zakazu palenia, uczestniczyły w poszukiwaniach znaku zakazu palenia w lokalach, instytucjach i na przystankach,  projektowały własny znaczek ,,Nie pal przy mnie” ,rysowały różne źródła dymu, rozróżniały zapachy przyjemne i nieprzyjemne, zapoznały się z postacią Danusia i nauczyły się jego piosenki, dzieci starsze zaprezentowały dzieciom młodszym przedstawienie teatralne z wykorzystaniem swoich prac przestrzennych Papierosiaków Straszaków.  Dzieci wymyślały nazwy tym stworom, oto przykłady: śmierdziuszek, kopciuszek, dymuszek, dymowy straszak, kaszluk, śmierdziuch, truciciel, truciach itp.

Podsumowaniem programu będzie uczestnictwo dzieci w obchodach „Światowego Dnia bez tytoniu” , który odbędzie się 31 maja 2016r.

 

Komentarze są wyłączone.

Skip to content