Grupa VIII poznaje zasady ruchu drogowego

„Przedszkolak zawsze bezpieczny” – pod takim hasłem odbył się w gr. VIII cykl zajęć promujących zdrowie i bezpieczeństwo najmłodszych. Dzieci poznały podstawowe zasady pieszego ruchu drogowego, dowiedziały się jak należy postępować w obecności nieznajomych osób lub w kontakcie z nieznanym psem. Brały też udział w spotkaniu z funkcjonariuszem Straży Miejskiej, który przybył do przedszkola z wyszkolonym psem, chętnie prezentującym swoje umiejętności przed wyrozumiałą „publicznością”. Wiedzę teoretyczną przedszkolaki miały okazję sprawdzić na spacerze, gdzie obserwowały ruch uliczny na skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną, rozpoznawały znaki drogowe oraz uczyły się prawidłowo przechodzić przez jezdnię na przejściu dla pieszych.

Komentarze są wyłączone.

Skip to content