Poznajemy różne zawody – grupa VII

Poznajemy różne zawody – grupa VII

Bez rodziców edukacja przedszkolna pozbawiona byłaby rodzinnego ciepła i pełnowartościowego rozwoju dziecka. W związku z tym Dzieci i Panie z grupy VII zaprosiły ciekawych gości, którzy opowiedzieli i przedstawili swój zawód.

Mimo iż wszystkie przedszkolaki wiedzą jak dbać o zęby, to tej wiedzy nigdy nie jest za mało. W związku z tym odwiedziła nas pani stomatolog, a zarazem babcia Zosi i Kalinki. Pani dentystka wytłumaczyła dzieciom, jak należy dbać o higienę jamy ustnej. Dzieci dowiedziały się też, że słodycze należy jeść jak najrzadziej. Babcia dziewczynek przyniosła ze sobą kilka ciekawych rekwizytów i niespodzianki. Przedszkolakom bardzo spodobał się model dużej szczęki. Mamy nadzieję, że wizyta ta zmniejszyła obawy przed wizytą   w gabinecie stomatologicznym, a dzieci będą teraz bardziej wiedziały jak należy dbać o zęby.

Kolejnym gościem była mama Igora, która opowiedziała dzieciom o zawodzie aktora teatralnego. Mama Igora przyniosła i zaprezentowała wiele rodzajów lalek teatralnych: kukły, pacynki, jawajki, marionetki i lalki trikowe. Pod jej okiem dzieci zamieniły się w małych aktorów.

Obu Paniom bardzo serdecznie dziękujemy.

Wszystkich rodziców, którzy chcieliby opowiedzieć dzieciom o tym co robią w życiu zawodowym, chcących zaprezentować swoje umiejętności np. plastyczne czy muzyczne, czy też hobby, które mogą być dla dzieci ciekawostką – serdecznie zapraszamy do współpracy.

Komentarze są wyłączone.

Skip to content