Poznawania zawodów nigdy dość!

Poznawania zawodów nigdy dość!

Dzieci coraz częściej interesują się pracą zawodową swoich rodziców, próbują opowiadać o ich pracy i naśladować. W związku
z tym nasze działania skierowane do dzieci wsparły kolejne mamy prezentując przedszkolakom swoje zawody.

Na nasze zaproszenie odpowiedziała mama Natana, która poprowadziła z dziećmi praktyczne zajęcia z zakresu rehabilitacji
i zapoznała dzieci z tajnikami swego zawodu.

Na zaproszenie Jasminy mamy dzieci zaś udały się na wycieczkę do Zakładu Zintegrowanej Opieki Medycznej. Mama Jasminy opowiedziała o zawodzie położnej, który jest bardzo ważny i odpowiedzialny, gdyż oprócz rodziców jest to najważniejsza osoba
w pierwszych chwilach życia nowo narodzonego dziecka. Pani położna zna bardzo dobrze potrzeby malutkiego noworodka i uczy młodych rodziców jak opiekować się maluszkiem. Nasi przedszkolacy mieli możliwość wykąpania specjalnych lalek, które odzwierciedlały rzeczywiste rozmiary i wagę noworodków oraz poznały zasady ich pielęgnacji, nauczyły się przewijać niemowlaki
i je ubierać. Mama Jasminy zademonstrowała również jak powinna być prawidłowo pobrana krew, a dzieci miały możliwość poćwiczyć to na specjalnej gumowej ręce.

Mamom serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i bardzo ciekawe prezentacje zawodów. Pamiętajmy, że to co dla nas dorosłych może być szarą codziennością, dla dziecka może być niezwykłą przygodą!

Komentarze są wyłączone.

Skip to content