Jesienne inspiracje w grupie VI

Jesienne inspiracje w grupie VI

W dniu 3 października dzieci z naszego przedszkola brały udział w audycji muzycznej pt.: ,,Brzechwałki – czyli Brzechwa dzieciom”.Dzieci z grupy VI uczestniczyły między innymi w inscenizacji wiersza ,,Dom, który zbudował Tom”. Zainteresowanie twórczością Jana Brzechwy wśród dzieci jest nadal ogromne, a treść wierszy przyciąga uwagę małych słuchaczy.

Audycja muzyczna odbyła się w tym samym tygodniu w którym mówiliśmy o jesieni
w ogrodzie i sadzie. W nawiązaniu do twórczości Jana Brzechwy dzieci wspólnie
z panią przedstawiały wiersz pt.: ,,Na straganie”. Pokłosiem do inscenizacji i rozmowy
o przetworach oraz zapasach na zimę było samodzielne wykonanie owocowego deseru, który zjedzony był z wielkim apetytem.

 

 

 

Komentarze są wyłączone.

Skip to content