Przedszkolaki dla Niepodległej

Przedszkolaki dla Niepodległej

W naszym przedszkolu dwa dni przed Świętem Odzyskania Niepodległości o godzinie 11:11 wszystkie dzieci oraz kadra wspólnie odśpiewały Hymn państwowy. Ta doniosła chwila była od wielu dni poprzedzona działaniami dotyczącymi obchodów 100- lecia Niepodległości Polski.
Celem działań jest budowanie tożsamości i wspólnoty narodowej, zainteresowanie dzieci dziejami Polski i Polaków oraz przybliżenie,
w atrakcyjnej i przystępnej formie, polskich symboli narodowych (flagi, godła, hymnu). Przedszkolaki poprzez udział w różnorodnych wydarzeniach kulturalnych, wycieczkach m.in. pod Pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego, zajęciach edukacyjnych i plastycznych poznają pojęcia i wydarzenia związane z polską historią, poczuciem tożsamości narodowej oraz wolności.

 

 

 

Komentarze są wyłączone.

Skip to content