ŚWIATOWY DZIEŃ BEZ TYTONIU

ŚWIATOWY DZIEŃ BEZ TYTONIU

W naszym przedszkolu dzieci 6 letnie biorą udział w realizacji programu profilaktycznego  „Czyste Powietrze Wokół Nas” organizowanego przez Powiatową Stację Sanitarno – Epidemiologiczna w Białymstoku. Głównym celem programu jest  zwiększenie umiejętności dzieci w zakresie radzenia sobie w sytuacjach, gdy przebywają w zadymionych pomieszczeniach lub gdy dorośli palą przy nich tytoń.  Cele szczegółowe polegają na:

– wykształceniu umiejętności rozpoznawania różnych źródeł dymów;

– zwiększeniu wrażliwości dzieci na szkodliwość dymu tytoniowego;

– zwiększeniu wiedzy na temat skutków palenia papierosów;

– zwiększeniu wrażliwości dzieci na miejsca, w których mogą być narażone na dym.

Dnia 31.05.2019 roku obchodzimy „ŚWIATOWY DZIEŃ BEZ TYTONIU”. Głównym celem jest podniesienie świadomości społeczeństwa na temat zdrowotnych skutków używania tytoniu i narażenia na dym tytoniowy „z drugiej ręki”, szczególnie w kontekście funkcjonowania układu oddechowego.

Komentarze są wyłączone.

Skip to content