Wiemy jak prawidłowo dbać o zęby – grupa VII

Wiemy jak prawidłowo dbać o zęby – grupa VII

 

,,Szczotka, pasta, kubek, ciepła woda,
Tak się zaczyna wielka przygoda.
Myję zęby bo wiem dobrze o tym,
Ten kto nie myje ten ma kłopoty.
Żeby zdrowe zęby mieć trzeba tylko chcieć.”

We czwartek nasze przedszkole odwiedziła Pani Ania – mama Agatki, która jest lekarzem stomatologiem. Zaproszony gość opowiedział nam jak należy dbać o zęby, aby nie powstała próchnica i jakich zasad należy przestrzegać, aby chronić zęby każdego dnia.
Pani dentystka szczególną uwagę zwróciła na prawidłowe odżywianie oraz mycie zębów przynajmniej dwa razy w ciągu dnia.
Wyjaśniła również do czego służą nici dentystyczne i w jakim celu ich używać. Mama Agatki przyniosła również kilka oryginalnych rekwizytów. Największym zainteresowaniem wśród dzieci cieszył się model szczęki, na którym przedszkolaki mogły same zaprezentować prawidłowe mycie ząbków. Podczas spotkania pani stomatolog podarowała wszystkim dzieciom kolorowanki i dyplomy zdrowego uśmiechu.

Serdecznie dziękujemy Pani Ani za wizytę w naszej grupie i za przeprowadzenie zajęć na temat higieny jamy ustnej.

Komentarze są wyłączone.

Skip to content