Praca dzieci w domu – grupa V

Praca dzieci w domu – grupa V

„Polaryzacja uwagi” – Jest to zjawisko, charakteryzujące się głęboką koncentracją i długotrwałym zainteresowaniem jednym przedmiotem lub czynnością. Dzięki polaryzacji uwagi dziecko dokonuje własnych odkryć, potrafi pracować w sposób poważny
i zdyscyplinowany, przeżywając jednocześnie radość i satysfakcję z efektu własnych działań.
Czy Twoje dziecko potrafi się skupić i skoncentrować? Czy zabawa, praca je pochłania? Czy okazuje maksymalne zainteresowanie aktywnościami? Rodzicu jeżeli zaobserwowałeś u swojego dziecka polaryzację uwagi, nie próbuj w żaden sposób jej zakłócać: pytać, gratulować, zaborczo wpatrywać się w dziecko i tym podobne. To bardzo istotne, ponieważ właśnie te doświadczenia uczą dziecko koncentracji uwagi i skupienia.

„Pierwszą przesłanką dla rozwoju dziecka jest koncentracja. Dziecko, które jest skoncentrowane jest niezmiernie szczęśliwe”

Maria Montessori

Bardzo prosimy o przesyłanie zdjęć w układzie poziomym!

Komentarze są wyłączone.

Skip to content