Z życia grupy III

Z życia grupy III

W grupie III wiele się dzieje. Intensywnie pracujemy. Nie straszna nam królowa nauk – potrafi być przyjemną i ciekawą zabawą.

 

Zabawy z kodowaniem rozwijają naszą umiejętność logicznego myślenia i wnioskowania. Kształcą wyobraźnię               i kreatywność.

Rozwijamy też umiejętność dostrzegania różnic w wielkości przedmiotów, porównujemy je. Dzięki temu ćwiczymy koordynację ruchową oraz koncentrację uwagi i… potrafimy budować wielkie konstrukcje.

Ćwiczymy wiele czynności potrzebnych w życiu codziennym, takich jak nakrywanie do stołu, sprzątanie lub ćwiczenia przygotowujące nas do samodzielnego ubierania. Już niedługo żadne guziki, zamki i sznurowadła nie będą dla nas problemem.

Potrafimy też robić piękne prace plastyczne.

Wiemy jak działa wulkan i znamy się na dinozaurach.

Znamy hymn naszego państwa i symbole narodowe. Wiemy kiedy jest Święto Niepodległości i dlaczego jest takie ważne. Jak już śpiewamy hymn to wszyscy. Pani Halinka też.

Chodzimy na spacery bo wiemy, że to powietrze hartuje i pomaga nam mniej chorować. Dzięki spacerom i wizytom      w ogrodzie przedszkolnym jesteśmy silni i odporni.

Mamy też swoje zwierzątka. Bardzo dobrze się nimi opiekujemy. Przedstawiamy nasze PATYCZAKI.

Nauczyliśmy się też robić pyszną sałatkę z owoców. Smacznego.

Jesteśmy bardzo szczęśliwi mogąc spędzać ze sobą czas. Lubimy się i świetnie się razem bawimy.

Cały czas uczymy się i poznajemy wiele nowych rzeczy, ale o tym opowiemy już następnym razem.

 

 

 

Komentarze są wyłączone.

Skip to content