Może kiedyś zostanę strażakiem – zajęcia z tatą Kajtusia

Może kiedyś zostanę strażakiem – zajęcia z tatą Kajtusia

W tym tygodniu grupa VII realizowała tematykę tygodniową „Pomocna dłoń”.
Rozmawialiśmy o tym jak strażacy, policjanci i ratownicy medyczni pomagają ludziom i zwierzętom. Z tego też względu odwiedził nas niezwykły gość – Tato Kajtusia. Pan Krzysztof pokazał dzieciom całe wyposażenie strażaka m.in. hełm strażacki, aparat powietrzny (manometr, który pokazuje ciśnienie), maskę powietrzną, prądownicę, która jest połączona z wężem, specjalne ubranie i specjalne rękawice, kaptur ucieczkowy, latarkę oraz bardzo ważne urządzenie – sygnalizator bezruchu. Razem wywnioskowaliśmy, że zawód strażaka jest bardzo trudny.

Dzieci były bardzo zadowolone i podekscytowane takim pokazem. Bardzo dziękujemy Panu Krzysztofowi za tak ważne zajęcia w życiu małego człowieka.

Komentarze są wyłączone.

Skip to content