Smacznie, zdrowo, kolorowo – grupa VII

Smacznie, zdrowo, kolorowo – grupa VII

Dzisiejszy dzień dał dzieciom wiele radości i satysfakcji. Dzieci z grupy VII przygotowały własnoręcznie kolorowe, owocowe
a przede wszystkim zdrowe szaszłyki. Każdy przedszkolak miał za zadanie przynieść do przedszkola owoc, który rośnie
w polskim klimacie. Na zajęciach dzieci określały kształt, kolor, wielkość owoców, bawiły się w zabawy sensoryczne, matematyczne z owocami i wiele innych. Po zabawach dydaktycznych nadszedł czas na zrobienie kolorowego deseru.
Każdy z przedszkolaków sam kroił owoce na kawałki a potem nadziewał na patyczki tworząc przy tym zdrowe szaszłyki owocowe. Po własnoręcznie przyrządzonym deserze nadszedł czas na degustację przysmaków. Jak wiadomo co przyrządzi się samemu to znacznie lepiej smakuje niż zwykle. 🙂

Komentarze są wyłączone.

Skip to content