Las w słoiku – grupa V

Las w słoiku – grupa V

Podczas zajęć dzieci miały okazję zasadzić las w słoiku. We wnętrzu naczynia odtworzyliśmy dolne poziomy lasu, przez co słoik wygląda jak miniaturowa baśniowa kraina. W szklanym naczyniu dzieci tworzyły warstwy z ziemi, piasku i żwiru, do których następnie sadziły mniejsze rośliny i mchy. Dekoracje w postaci płaskich kamieni, szyszek, gałązek i pnączy dopełniają całość, która do złudzenia przypomina leśny krajobraz. Pomijając aspekt dekoracyjny, las w słoiku to także dobrze przemyślana konstrukcja, która tworzy przyjazny roślinom mikroklimat – zamknięty obieg wodny sprawia, że we wnętrzu panuje stała wilgoć, dzięki skraplającej się parze, która nawadnia też podłoże. Aby nasza leśna kompozycja mogła się rozwijać, niezbędne jest jej światło słoneczne, aby zachodził proces fotosyntezy. O tym wszystkim uczymy na naszych montessoriańskich zajęciach.

 

Komentarze są wyłączone.

Skip to content