Uwaga Rodzice!!! Bądźmy czujni!

Uwaga Rodzice!!! Bądźmy czujni!

W trosce o Państwa dzieci, apelujemy o szczególną ostrożność w wyborze zabawek dla dzieci.
Przedstawiona zabawka Huggy Wuggy jest postacią z gry komputerowej, która przytula i zabija.
Zabawka prowokuje dzieci do udziału w krzywdzących i niebezpiecznych zabawach.

Gra jest przeznaczona dla dzieci w wieku 16+

Dlaczego należy unikać tej zabawki?

I

Zabawka prowokuje dzieci do udziału w krzywdzących i niebezpiecznych zabawach.
W zabawie dzieci pojawiają się: bolesne uściski, straszenie śmiercią, agresja wobec innych uczestników zabawy.

II

Samo posiadanie zabawki potęguje dziecięce zainteresowanie grą, która je przeraża. Potęguje stres, napięcie, wzmaga trudności w kontroli emocji. Dzieci trafiają na nią na YouTube, oglądają grę rodzeństwa, słuchają z zainteresowaniem rozmów starszych kolegów na podwórku, dołączając do świata, w którym zabawki mordują.
Zaburza to dziecięce poczucie bezpieczeństwa.

III

Dzieci rezygnują z rozwojowej zabawy na rzecz aktywności opartej na wzajemnym straszeniu się, gonieniu, przerażaniu drugiej osoby. Obniża to możliwość rozwoju twórczego, jest przeszkodą w realizacji zadań przedszkola.

W trosce o rozwój Państwa dzieci w poczuciu bezpieczeństwa, apelujemy o ostrożność w wyborze zabawek i brak dostępu dzieci do zabawek, które im zagrażają, przerażają, potęgują działania agresywne i odnoszą się do treści nieodpowiednich dla małego odbiorcy.

Poniżej proponujemy Państwu artykuły na ten temat:
https://panimonia.pl/2022/05/21/stop-zabawce-huggy-wuggy-w-przedszkolu/
https://www.slowopodlasia.pl/artykul/17706,badzmy-czujni-chronmy-nasze-dzieci-przed-huggy-wuggy

Komentarze są wyłączone.

Skip to content