Nowości czytelnicze dla Dzieci (cz. I)

Nowości czytelnicze dla Dzieci (cz. I)

Znajdźmy czas na czytanie, choć na kilka minut. 🙂
Nowe propozycje dla naszych Małych Czytelników (cz. I):
(pod galerią zdjęć znajdziecie Państwo krótkie opisy przedstawionych książek)


Are you there little bat?”
Sam Taplin

Mały nietoperz się chowa! Dzieci pokochają zaglądanie przez dziurki na stronach tej uroczo ilustrowanej książki w poszukiwaniu nieuchwytnego nietoperza. Z śladami palców do dotknięcia i szczegółami do omówienia, po drodze czeka wiele niespodzianek.

Are you there little bee?”
Sam Taplin

Mała pszczółka się chowa! Dzieci pokochają zaglądanie przez dziury, gdy będą próbować ją znaleźć. Są ślady, którymi można podążać, i wiele zabawnych szczegółów, które można znaleźć i o których można porozmawiać.

Are you there little Bunny?”
Sam Taplin

Mały króliczek się chowa! Bardzo małe dzieci pokochają zaglądanie przez dziurki i dotykanie teksturowanych stron w tej pięknej książeczce w chowanego, dostrzeganie borsuka, kurczątko i inne zwierzęta szukające nieuchwytnego małego króliczka.

Are you there little dinosaur?”
Sam Taplin

Mały dinozaur się chowa! Małe dzieci będą zachwycone zaglądaniem przez dziurki na stronach tej pięknie ilustrowanej książki, aby spróbować znaleźć nieuchwytnego dinozaura. Są ślady palców, których można dotknąć i wiele szczegółów, które można wspólnie dostrzec i porozmawiać.

Are you there little elephant?”
Sam Taplin

Mały słoń się chowa! Bardzo małe dzieci pokochają zaglądanie przez dziurki i dotykanie teksturowanych stron
w tej pięknej książeczce w chowanego, dostrzeganie leniwców, żyraf i innych zwierząt, gdy szukają nieuchwytnego małego słonia.

Are you there little fox?”
Sam Taplin

Mały lisek się chowa! Bardzo małe dzieci pokochają zaglądanie przez dziurki i dotykanie teksturowanych stron
w tej jesiennej książeczce w chowanego, obserwowanie niedźwiedzia, wiewiórki i innych zwierząt, gdy szukają nieuchwytnego małego lisa.

Are you there little penguin?”
Sam Taplin

Szukaj nieuchwytnego małego pingwina, zaglądając przez dziury. Mały pingwin się chowa! Dzieci będą zachwycone szukaniem pingwina, zaglądając przez dziury w tej ujmująco ilustrowanej książce. Za każdym razem, gdy przewracają stronę, to, co myśleli, że jest pingwinem, okazuje się czymś innym, aż w końcu znajdują go na końcu.

Are you there little puppy?”
Sam Taplin

Mały szczeniak się chowa! Bardzo małe dzieci pokochają zaglądanie przez dziury i dotykanie teksturowanych stron w tej pięknej książeczce w chowanego, wypatrując po drodze żółwi, kotów i ważek.

Are you there little reindeer?”
Sam Taplin

Mały renifer się chowa! Bardzo małe dzieci pokochają zaglądanie przez dziurki i dotykanie teksturowanych stron w tej świątecznej książeczce z planszami w chowanego, obserwowanie lisa, wiewiórki i bałwana podczas poszukiwania nieuchwytnego małego renifera.

Are you there little tiger?”
Sam Taplin

Mały tygrys się chowa! Bardzo małe dzieci pokochają zaglądanie przez dziury i dotykanie teksturowanych stron w tej pięknej książeczce w chowanego, wypatrując po drodze małpy, niedźwiedzie i kameleony.

Atlas ludzkiego ciała.”
Oldrich Ruzicka, Tomas Tuma

Sześć dużych, rozkładanych map pozwoli młodym czytelnikom w wieku sześciu lat poznać podstawowe informacje
o budowie ciała człowieka, w tym o narządach i ich funkcjach. Duże, wyraźne ilustracje prezentują podstawowe części ciała człowieka, układ krążenia, układ nerwowy, narządy wewnętrzne i szkielet. (…) Atlas pokaże, jak funkcjonuje ludzkie ciało, jak o nie najlepiej dbać oraz co jest potrzebne w przypadku danej choroby.

Atlas świata dla dzieci.”
Opracowanie zbiorowe

Atlas świata dla dzieci jest przeznaczony dla wszystkich małych podróżników, którzy chcą dowiedzieć się wielu ciekawych informacji o planecie na której żyją. Każdemu kontynentowi poświęcony jest osobny rozdział
i rozkładana mapa, gdzie na kolorowych obrazkach przedstawiono w przejrzysty sposób to, co jest najbardziej typowe dla danego kontynentu. Na czytelników czeka tutaj szereg informacji o mieszkańcach poszczególnych części świata, o zwierzętach, które tutaj żyją, o roślinach, które tutaj rosną, ale również o lokalnej architekturze, tradycjach ludowych i ogólnie o kulturze.

Big Book of Colours.”
Felicity Brooks

Żywe wprowadzenie do koloru, od kolorów podstawowych i koła barw, po nastroje i znaczenia różnych kolorów. Strony dedykowane poszczególnym kolorom są pełne odcieni i tonów, a strona acetatowa pokazuje efekty mieszania kolorów. Wprowadza podstawy teorii sztuki oraz specjalistyczne słownictwo wzbogacające słownictwo dzieci.

Big Dog, Little Dog: Lift-the-Flap Opposites.”
Opracowanie zbiorowe

Poznaj swoje przeciwieństwa w tej stylowej książce z podniesioną klapką. Psy z wypryskami, giętkie psy i naprawdę, bardzo długie psy – znajdź przeciwieństwa w tej zabawnej książeczce z podnoszeniem klapy z pomocą kilku przezabawnych i kolorowych psów.

Blue Chameleon.”
Emily Gravett

Ten kameleon może zmienić się w wszystko i wydaje się, że pasuje wszędzie, ale wydaje się, że ani wirujący ślimak, zielony pasikonik ani pasiasta skarpetka nie chcą być przyjaciółmi. Czy kameleon kiedykolwiek znajdzie kogoś, z kim mógłby porozmawiać? Z subtelną i dowcipną grą słów i ilustracji, Blue Chameleon Emily Gravett to wprowadzenie do kolorów i kształtów (i kameleonów!), które z pewnością zachwyci czytelników w każdym wieku.

Czy wiesz, jak to się robi?”
Oldrich Ruzicka, Alexandra Hetmerova

W domu, w którym mieszkasz, używasz urządzeń, które są zasilane prądem elektrycznym. Siedzisz przy komputerze, grając w swoje ulubione gry lub przeglądając Internet. W garażu stoi samochód twoich rodziców, kupione za pieniądze, które zarobili w pracy. Są to rzeczy, z których korzystasz na co dzień i prawdopodobnie bierzesz je za pewnik, ale czy wiesz, skąd one się wzięły? Czy wiesz, jak zostały wykonane i ile osób pracowało przy ich produkcji? Czy wiesz, dlaczego w Internecie jest tak dużo ciekawych informacji i kto je tam umieścił? (..) Książka ta zawiera odpowiedzi na wszystkie powyższe oraz inne pytania, objaśniając proces powstawania rzeczy w sposób ciekawy i przyjemny.

Jak to się robi?”
Opracowanie zbiorowe

Proces wytwarzania poszczególnych przedmiotów w przejrzysty sposób ilustruje sześć dużych rozkładanych map. Czy wiesz jak powstaje łyżka? (…) Nawet produkcja pozornie prostej rzeczy wymaga pracy przedstawicieli wielu zawodów oraz wiedzy z różnych dziedzin nauki. Produkcja chleba, podkoszulków i najprostszych rzeczy jest równie złożona. Każdy z tych nieskomplikowanych przedmiotów produkowany jest z materiałów, które najpierw muszą zostać wydobyte, nabyte, wytworzone lub pozyskane w inny sposób. Chociaż nasza książka opowiada o przedmiotach codziennego użytku, dzięki opisowi ich wykonania, dzieci dowiedzą się wielu interesujących rzeczy.

Jaka to budowla? Atlas dla dzieci.”
Izabela Winiewicz-Cybulska

Jaka to budowla? Atlas dla dzieci przedstawia 62 światowej sławy budowle ułożone chronologicznie – według epok. Wyboru dokonała Izabela Winiewicz-Cybulska, historyk sztuki i ceniona pedagog. Dzięki atlasowi dowiesz się, czym jest menhir, spiętrzenie porządków i jak wygląda układ bazylikowy. Poznaj style architektoniczne
i naucz się rozróżniać gotyk, klasycyzm czy secesję!

Jaka to gwiazda? Atlas dla dzieci.”
Przemysław Rudź

Ile dni ziemskich liczy merkuriański rok? Gdzie odkryto aktywne gejzery lodowe? Kiedy szukać na niebie gwiazdozbiorów Byka, Raka, Wielkiej Niedźwiedzicy czy Kasjopei? Jeśli chcesz wiedzieć więcej o świecie gromad gwiazd, mgławic, galaktyk i komet, a także nauczyć się go obserwować – zajrzyj do tej książki. Znajdziesz tu mnóstwo ciekawostek, wspaniałe ilustracje i interesujące opisy wielu kosmicznych obiektów i zjawisk.

Jaki to dinozaur? Atlas dla dzieci.”
Przemysław Rudź

Jaki to dinozaur? Atlas dla dzieci przedstawia ponad 60 najbardziej znanych gatunków dinozaurów i innych zwierząt prehistorycznych. Oprócz informacji o odkryciu danego gatunku, jego cechach i trybie życia znajdziesz tu również ciekawostki oraz mnóstwo ilustracji. Dzięki atlasowi rozpoznasz m.in. tyranozaura, stegocerasa, plezjozaura czy pterodaktyla.

Jaki to gad? Atlas dla dzieci.”
Jacek Twardowski

Jaki to gad? Atlas dla dzieci” przedstawia ponad 60 gatunków gadów z całego świata. Przeczytasz w nim nie tylko
o rodzimych padalcach i żmijach zygzakowatych, ale również o tropikalnych wężach, żółwiach i aligatorach Afryki, Ameryki czy Australii. Czy anakonda może połknąć człowieka w całości? Jak jadowita jest czarna mamba? Czy żółwie mogą żyć kilkaset lat? Wszystkiego dowiesz się z naszego atlasu!

Jaki to instrument? Atlas dla dzieci.”
Mateusz Sawczyn

Jaki to instrument? Atlas dla dzieci przedstawia ponad 60 najciekawszych instrumentów. Oprócz informacji
o historii każdego z nich, jego cechach i brzmieniu znajdziesz tu również ciekawostki oraz mnóstwo ilustracji.

Jaki to kontynent? Atlas dla dzieci.”
Jarosław Górski

Jaki to kontynent. Atlas dla dzieci przedstawia kontynenty naszej planety. Oprócz informacji o ich charakterystyce naturalnej – klimacie, ukształtowaniu terenu, florze i faunie – znajdziesz tu również ciekawostki, mnóstwo ilustracji i wiedzy na temat różnych ludów, kultur, państw i języków.

Jaki to owad? Atlas dla dzieci.”
Kamila Twardowska, Jacek Twardowski

Jaki to owad? Atlas dla dzieci przedstawia ponad 60 najbardziej znanych w Polsce gatunków owadów. Oprócz informacji o występowaniu danego gatunku, jego cechach i trybie życia znajdziesz tu również ciekawostki oraz mnóstwo zdjęć. Dzięki atlasowi rozpoznasz m.in. odorka zieleniaka, nartnika dużego czy rusałkę pawik.

Jaki to owoc? Atlas dla dzieci.”
Anna Halarewicz

Jaki to owoc? Atlas dla dzieci przedstawia ponad 60 gatunków owoców. Przeczytasz w nim nie tylko o rodzimej truskawce czy śliwce, lecz także poznasz egzotyczne owoce Azji, Afryki i obu Ameryk. Dlaczego durian potrzebuje osobnego stoiska? Jak duża jest największa czereśnia w Polsce? Dlaczego tak bardzo smakuje Ci pizang, choć nie wiedziałeś, że tak się ten owoc nazywa? Wszystkiego tego dowiesz się z naszego atlasu!

Jaki to pojazd? Atlas dla dzieci.”
Janusz Jabłoński

Jaki to pojazd? Atlas dla dzieci przedstawia ponad 60 najbardziej znanych pojazdów – i takich które można spotkać codziennie na ulicy, i tych budowlanych, wojskowych czy kosmicznych.

Jaki to ptak? Atlas dla dzieci.”
Dominik Marchowski

Jaki to ptak? Atlas dla dzieci przedstawia ponad 60 najbardziej znanych w Polsce gatunków ptaków. Oprócz informacji o występowaniu danego gatunku, jego cechach i trybie życia znajdziesz tu również ciekawostki oraz mnóstwo zdjęć. Dzięki atlasowi rozpoznasz m.in. cyraneczkę, jemiołuszkę, bielika czy puszczyka uralskiego.

Jaki to ptak? Atlas dla dzieci.”
Dominik Marchowski

Jaki to ptak? Atlas dla dzieci przedstawia ponad 60 najbardziej znanych w Polsce gatunków ptaków. Oprócz informacji o występowaniu danego gatunku, jego cechach i trybie życia znajdziesz tu również ciekawostki oraz mnóstwo zdjęć. Dzięki atlasowi rozpoznasz m.in. cyraneczkę, jemiołuszkę, bielika czy puszczyka uralskiego.

Jaki to sport? Atlas dla dzieci.”
Krzysztof Szujecki

Atlas przedstawia ponad 50 dyscyplin sportowych letnich, zimowych, olimpijskich. Czy można rzucić oszczepem 100 metrów? Jak szybko potrafi biec sprinter? Czym jest gem? Oprócz reguł i informacji o każdej z gier, znajdziesz tu również ciekawostki i rekordy w danych dyscyplinach. Dzięki atlasowi dowiesz się m.in., jak grać w koszykówkę, czym jest curling lub że bokser Rocky istniał naprawdę.

Jaki to wynalazek? Atlas dla dzieci.”
Jarosław Górski

Jaki to wynalazek? Atlas dla dzieci” przedstawia 55 niezwykłych wynalazków, które podbiły świat. Znajdziesz tu mnóstwo informacji i ciekawostek o tym, skąd się wzięły otaczające nas przedmioty. A wszystko to umieszczone na osi czasu i wspaniale ilustrowane. Dzięki atlasowi dowiesz się m.in., kiedy zaczęto wytwarzać narzędzia, gdzie powstały pierwsze malowidła oraz komu zawdzięczamy pocztę elektroniczną.

Powyższe opisy książek pochodzą z https://www.empik.com/.

 

Komentarze są wyłączone.

Skip to content