Nowości czytelnicze dla Rodziców

Przedstawiamy Państwu kilka nowych pozycji literackich z naszej małej biblioteczki.
Gorąco zachęcamy do wypożyczania i życzymy przyjemnej lektury.

Dzieci wszechświata.”
Michael Duffy, Duffy D’Neil

Wychowanie kosmiczne stanowi rdzeń programu nauczania dla szkół podstawowych Montessori. Ta obszerna koncepcja podkreśla jedność wszystkiego we wszechświecie i ma na celu nie tylko zapewnienie dobrego wykształcenia uczniów, lecz także wychowanie osób pojmujących siebie i otaczający je świat w wyjątkowy sposób. Dzięki doświadczeniu idei Montessori dzieci mają możliwość docenienia swoich korzeni we wszechświecie, rozpoznania własnego miejsca w tym kontekście
i zaakceptowania znaczenia, które tego typu myślenie nadaje ich życiu.

Edukacja i pokój.”
Maria Montessori

W książce „Edukacja i pokój” zgromadzono piętnaście porywających wykładów, które Maria Montessori wygłosiła w latach 1932-1939. Dotyczą one możliwości zaistnienia trwałego pokoju między ludźmi oraz doniosłej roli, jaką w tym procesie ma do odegrania edukacja. Wkład Marii Montessori w myśl społeczną, polityczną, naukową
i religijną został doceniony w 1949 i 1950 roku, kiedy liczne organizacje i instytucje zgłosiły jej kandydaturę do Pokojowej Nagrody Nobla.

Edukacja i potencjał człowieka.”
Maria Montessori, Sylvia Camarda

Edukacja i potencjał człowieka to pierwsza w języku polskim publikacja Marii Montessori, której założeniem jest „pomóc nauczycielom zrozumieć potrzeby dziecka po ukończeniu szóstego roku życia”. Skąd i do czego rodzi się sześciolatek? Jakimi narzędziami się posługuje? Jaki teraz jest jego umysł? Autorka uchyla nam rąbka tajemnicy
o starszym dziecku, jego całkiem przyziemnych potrzebach i bezkresnych niczym wszechświat możliwościach.

Montessori. Nowoczesne podejście. Wprowadzenie do metody Montessori dla rodziców i nauczycieli.”
Paula Polk Lillardc

„Klasyczna książka na temat pedagogiki Montessori – nareszcie po polsku! Paula Polk Lillard zdołała przywołać poglądy wybitnej włoskiej lekarki wyraźnie i jasno, zwracając się do wszystkich, którzy chcą jej słuchać.
W przeciwieństwie do wielu autorów piszących o pedagogice Montessori nie uległa pokusie, by przedstawić własną interpretację tej metody lub jej podstawowe cechy wraz z gotową krytyką. Zamiast tego w pewnym sensie pozwoliła Montessori mówić samej za siebie, dzięki czemu czytelnicy mogą wyciągnąć własne wnioski. (…)”.
Dr Mario M. Montessori Jr.

Nawyki warte miliony. Jak nauczyć się zachowań przynoszących bogactwo?”
Brian Tracy

Wielu ludzi zadaje sobie pytanie, dlaczego niektórzy odnoszą większe sukcesy niż inni. Jeśli zamiast szukać prawdziwej odpowiedzi, wolisz zadowolić się czymś w rodzaju „świat nie jest sprawiedliwy” albo „tylko osoby mające niezwykłe szczęście mogą być spełnione i bogate”, nie musisz czytać tej książki. Jeśli jednak uważasz, że odpowiadasz za swoje życie, i chcesz osiągać ambitne cele, dzięki książce Nawyki warte miliony dowiesz się, jak to zrobić. Być może już wiesz, że nawyki kształtują życie i że zależy od nich ogromna większość naszych myśli, przekonań i działań. Tylko jak zapanować nad nawykami, aby upragniony sukces stał się rzeczywistością? (…)
Chcesz naprawdę coś zmienić – zmień swoje nawyki!

Sekret Marii. Życie, miłość i pasja Marii Montessori.”
Laura Baldini

Pasjonujące losy nauczycielki, która odkryła sekret dobrego dzieciństwa.
Rzym, 1896 rok. Młoda Maria Montessori rozpoczyna wymarzoną pracę na dziecięcym oddziale kliniki psychiatrycznej. Z przerażeniem odkrywa, że mali pacjenci całe dnie siedzą na łóżkach, wpatrzeni pustym wzrokiem w przestrzeń. Kiedy upiera się, żeby zapewnić im coś do zabawy, w zapomniane przez świat dzieci nagle wstępuje życie.
Inni lekarze nie mogą uwierzyć w tę przemianę. Dla Marii to moment ogromnej radości i początek światowej kariery. Ramię w ramię z wyjątkowym mężczyzną, z którym łączy ją głębokie uczucie i zawodowa pasja.
Wkrótce jednak Maria będzie musiała podjąć dramatyczną decyzję, która zaważy na całym jej życiu.
Wybitna postać. Wciągająca opowieść. Tajemnica, która w nowym świetle pokazuje jedną z najbardziej inspirujących kobiet w historii.

Stymuluj swój układ przywspółczulny. Jak kilkoma oddechami pobudzić nerw błędny, wyeliminować procesy zapalne, zmniejszyć wydzielanie hormonów stresu i zapewnić regenerację.”
Dr med. Ursula Eder, dr med. Franz J. Sperlich

Aktywuj swój układ przywspółczulny i nerw błędny, by odzyskać zdrowie, uwolnić się od stresu, zahamować stany zapalne i choroby oraz osiągnąć upragniony relaks! Wystarczy tylko kilka sprawdzonych ćwiczeń oddechowych, terapii
i prosty trening umysłu. Autorzy, eksperci w dziedzinie neuronauki i medycyny integracyjnej, odkryją przed Tobą tajemnice działania układu przywspółczulnego i pokażą, w jaki sposób trwale aktywować tryb regeneracji organizmu. Dowiesz się, jak prawidłowo oddychać, by skutecznie stymulować nerw błędny, poznaj technikę PO-mieszania i PO-wiązania, a także odkryjesz, dlaczego Twój mózg kocha stres, mimo że nie umie sobie z nim poradzić. Aktywacja układu przywspółczulnego kluczem do dobrego zdrowia!

Powyższe opisy książek pochodzą z https://www.empik.com/.