Robimy sałatkę owocową – grupa VII

Robimy sałatkę owocową – grupa VII

W środę 12 października było w naszym przedszkolu przesmacznie, a przede wszystkim zdrowo! Dzieci z grupy VII na zajęciach własnoręcznie przygotowały pyszną, witaminową sałatkę owocową. Dzieci przyniosły z domów różne świeże owoce. Były jabłka, gruszki, śliwki, winogrona, nektarynki, a nawet limonka. Wszyscy mieli soczyste minki na widok tak smakowitych owoców i każdy ochoczo zabrał się do pracy. Dokładnie umyliśmy rączki, potem ubraliśmy fartuszki, w których wyglądaliśmy jak prawdziwi kucharze. Każdy dostał talerzyk, nożyk i tak przystąpiliśmy do krojenia. Dzieci samodzielnie kroiły i przyrządzały sałatkę owocową przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem. Przyrządzanie sałatek dało dzieciom wiele satysfakcji jednocześnie uświadamiając jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu organizmu.

Komentarze są wyłączone.

Skip to content