Jesienne nastroje – grupa III

Jesienne nastroje – grupa III

Dzieci w ramach tematu tygodnia „Jesienne nastroje” dowiedziały się jak powstaje deszcz. Zapoznały się z obiegiem wody
w przyrodzie. Na podsumowanie i lepsze zapamiętanie nowej wiedzy dzieci wykonały z Panią Martą doświadczenie “Deszcz
w słoiku”. Z użyciem pianki do golenia imitującej chmury oraz wody barwionej na niebiesko imitującej deszcz dzieci przyglądały się uważnie zachodzącemu procesowi. Doświadczenie miało oczywiście charakter symboliczny ale dzieciom bardzo się podobało.
Praca plastyczna w tym tygodniu była tworzona przez dzieci na prawdziwej sztaludze. Wykonały prace techniką linearną tj. najpierw wykonanie rysunku kredkami świecowymi a następnie zamalowanie farbą. Dzieciom bardzo się podobało malowanie jak prawdziwy artysta. Sztaluga zostaje z nami na stałe!

Komentarze są wyłączone.

Skip to content