Zimowo – świąteczna sesja przedszkolna u Fotografa – grupa V

Nowe doświadczenia – uczą dzieci wszystkiego, czego potrzebują aby prawidłowo i kreatywnie się rozwijać. Są one ważnym elementem rozwoju mowy.
Warto pamiętać, że nowe doświadczenia, zabawa ma również wartość terapeutyczną. Wspiera rozwój emocjonalny, psychiczny i społeczny dziecka. Podczas swobodnej zabawy dzieci mają możliwość przyjmowania różnych ról, przepracowywania trudnych emocji i stanów – takich jak strach czy złość, poczucie odrzucenia czy wstydu.

Wyobraźnia to nie tylko zmyślone historie i niepozorne fantazje na określony temat. Wyobraźnia sprawia, że dziecko staje się otwarte na siebie i innych, na tworzenie nowych rzeczy, kreatywne działanie, różnorodność oraz krytyczne myślenie, czyli umiejętność dostrzegania różnych możliwych rozwiązań. Rzeczywistość, z jaką na co dzień spotykają się dzieci, wymaga od nich zdolności analizowania, wnioskowania i weryfikacji danych, umiejętności opracowywania własnych rozwiązań i szukania nowych dróg. Dlatego zadaniem dorosłych jest wsparcie wyobraźni  dziecka i jego naturalnej chęci do tworzenia. Dzieci uczą się rozumienia siebie, przeżywania własnych uczuć oraz rozumienia innych. Ćwiczą cierpliwość, empatię i wytrwałość
w pokonywaniu nowych wyzwań. Pani Kasia zaprosiła dzieci w podróż do swojego świata fotografii, wyczarowała wspaniałą krainę, w której dzieci mogły użyć swojej wyobraźni i doświadczyć wielu miłych wrażeń. Bardzo dziękujemy Pani Kasi za wspaniałe edukacyjne i kreatywne spotkanie.